Pas Shijakut dhe Tiranës, edhe Kamza ka filluar me dhënien e granteve të para për Rindërtimin.

Kryeministri Edi Rama thotë se janë 771 familje që do të përfitojnë në Kamzë drejtpërdrejt nga pagesat për riparimin e dëmeve.

Ndërkohë priten edh Bashkitë e tjera të prekura nga tërmeti të plotësojnë listat dhe të fillojnë me grantet. Bashkia e Durrësit pritet të fillojë me grantet e para për Rindërtimin në muajin korrik.

STATUSI NGA EDI RAMA

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb