Pas studentëve, edhe qytetarët e Korçës janë ngritur për të protestuar rritjen e çmimit të hidrokarbureve dhe produkteve të tjera bazë.

Gazetarja Lorena Kodra, raporton për “BalkanWeb”, se protestuesit janë vendosur në rrethrrotullimin e qytetit, ndërsa shton se po tentohet të bllokohet rruga. Në monitorim të situatës ka forca të shumta policie.

Qytetarëve i janë bashkuar edhe fermerë te zonës të cilët protestojnë për një sërë arsyesh që i kanë çuar drejt falimentimit, si rritja e çmimit te naftës, rritja e shportës ushqimore, rritja e plehrave kimike etj.

(BallkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: