Mesa duket gjërat nuk po shkojnë ashtu si duken në ‘shtëpinë’ e CR7.

Në fund të verës të nënshkrimeve të Ronaldos, Varane dhe Sancho, Manchester United njofton humbje prej mbi 100 milionë euro.

Me një deklaratë të lëshuar sot, Djajtë e Kuq thonë se sezonin e kaluar ata humbën 92.2 milionë paund, ose 107 milionë euro.

Të gjitha midis 30 qershor 2020 dhe 30 qershor 2021.

“Është padyshim një nga vitet më të vështira në historinë e Manchester United,” tha nënkryetari ekzekutiv Ed Ëoodëard në një konferencë për shtyp!

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb