Ministria e Mbrojtjes, përmes Agjencisë për Mbrojtjen Civile i bën me dije se, në funksion të informimit të qytetarëve të dëmtuar nga tërmeti, të cilët kanë nevojë për ndihma ushqimore apo veshmbathje, është në dispozicion të tyre numri i posaçëm në Qendra Kombëtare Operacionale +355694110198.

Ministria e Mbrojtjes bën apel të kontaktojnë në këtë numër për të mësuar vendndodhjen e pikës më të afërt për shpërndarjen e ndihmave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb