Bill dhe Melinda Gates bën njoftimin për ndarjen e tyre dy ditë më parë, por duket se zhurma e mediave shqetësonte Melindën, e cila thonë që ka marre me qira një ishull privat.

Burime për TMZ-së thanë se Melinda ka marrë me qira ishullin i cili kushton 132,000 dollarë për një natë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ditën kur njoftuan për ndarjen e tyre firma e Bill-it transferoi 1.8 miliardë dollarë në llogaritë e Melindas, duke u bërë kështu ndër çiftet më të pasura në botë që ndajnë pasurinë e tyre.

“U menduam gjatë dhe vendosëm t’i japim fund martesës” shkroi çifti në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb