GJIROKASTER-Banesa ku lindi disidentja Musine Kokalari u përshi nga flakët të premten në mbrëmje dhe megjithë ndërhyrjen e zjarrëfikësve pak ngeli nga ajo shtëpi.

“Panorama Online” publikon fotografinë e fiksuar sot, një ditë pas zjarrit ku duket se në këmbë ka mbetur vetëm karabinaja.

Fillimisht, mësohet se flakët e zjarrit janë shfaqur në mjediset e brendshme të shtëpisë, ndërkohë që brenda pak minutash kanë përfshirë të gjithë banesën e gurtë.
Pesë pjestarët e familjes, pasardhës të Musine Kokalarit, qe jetonin aktualisht në shtëpi kanë mundur të dalin duke iu shpëtuar flakëve.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb