Një pasagjer në një fluturim të American Airlines që u ul në Miami, Florida, nga Kolumbia, ‘u arratis’ nga aeroplani duke dalë nga një dalje emergjente dhe duke u hedhur në krah.

Christian Segura, 33 vjeç, hapi një derë urgjence dhe u hodh mbi krahun e avionit ndërsa po shkonte në terminalin e tij të caktuar rreth orës 7.16 pasdite të mërkurën.

Aeroplani po mbërrinte nga Cali, Kolumbi, në Aeroportin Ndërkombëtar të Miamit, kur Segura, i cili është shtetas amerikan, vendosi të bëjë një dalje të shpejtë, raportoi WPLG.

Ai u ndalua menjëherë nga zyrtarët e zbatimit të ligjit pasi përdori daljen e urgjencës.

Policia tha se ai u arrestua fillimisht nga agjentët e Doganave dhe Mbrojtjes Kufitare të SHBA, për faktin se ishte një fluturim ndërkombëtar, por që atëherë është transferuar në paraburgim të Departamentit të Policisë në Miami-Dade.

Ndërkohë, pamjet tregojnë një stjuardesë që nxjerr kokën nga dalja e urgjencës, duke u përpjekur të shohë se ku shkoi Segura.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: