GREQI

Mediat greke kanë publikuar sot detaje të reja për shqiptarin, i cili së bashku me shokun e tij grek vrau dhe e hodhi në det studenten greke, Eleni Topaloud në natën e 27 nëntorit në Rodos. Studentja greke u vra nga të rinjtë pasi refuzoi të kryente marrëdhënie seksuale me ta, por ky rast dyshohet se nuk është i izoluar.

Fillimisht të rinjtë goditën vajzën greke me një shufër hekuri pas koke dhe më pas trupin e pajetë e hodhën në det në tentativë për të fshehur krimin. Ndërkohë raporti mjekoligjor ka konstatuar se studentja greke ka vdekur si pasojë e mbytjes dhe jo e goditjeve pas koke siç u pretendua fillimisht nga mediat e shtetit fqinj.

Grek
Grek

Sipas medias greke “Ekathimerini”, gjatë  një hetimi policor në ishull, mësohet se shqiptari në bashkëpunim me një rom përdhunoi edhe një vajzë tjetër 19-vjeçare. Ky akt i rëndë raportohet se ka ndodhur pak ditë pas vrasjes së studentes.

2563014
2563014
Shqipari
Shqipari

Sipas një raporti të mediave lokale, thuhet se vajza e cila ra pre e përdhunimit të romit dhe shqiptarit ka qenë me aftësi të kufizuara. Pas arrestimit, 23-vjeçari rom ka pranuar autorësinë para policisë dhe hetuesve, ndërsa deklaroi se dhe shqiptari kishte gisht në këtë agresion seksual.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb