Marrëdhënia mes Shakirës dhe Gerard Pique ishte një nga më të njohurat në botën e të famshmëve. Ajo që Pique ka fituar nga puna e tij në Barcelonë nuk ka asgjë për t’u pasur zili nga shuma stratosferike që këngëtarja e njohur thuhet se merr çdo vit, kryesisht për shkak të emisioneve të saj live.

E vërteta është se ata kanë krijuar me njëri-tjetrin një pasuri që i ka lejuar të kenë edhe një avion privat. Nëse pas ndarjes së tyre problemi më e madh ishte se kush do të mbante kujdestarinë e fëmijëve, tani pasi kjo çështje është zgjidhur, ka ardhur koha të ndahen të mirat materiale që çifti ka grumbulluar në 10 vitet e fundit.

Si shumë prej këtyre historive të të famshmëve, informacioni vjen nga gazetarë që janë të informuar për punët e çiftit. Në këtë rast ka qenë Juan Carlos Ortega nga ‘Prensa Libre’ që ka dhënë informacionin për mosmarrëveshjen e fundit mes ish-çiftit. Me sa duket, diskutimi sillet rreth një Learjet 60XR, një avion privat që mund të strehojë deri në 10 pasagjerë dhe aktualisht vlen rreth 20 milionë dollarë.

Sipas raportimeve të mediave, avioni ka një dhomë gjumi dyshe, një dhomë ngrënie familjare dhe një dhomë ndenjeje me TV, të gjitha lehtësitë për udhëtime familjare. As Shakira dhe as Pique nuk duan të heqin dorë nga ky mjet luksoz, i cili nuk është një shpenzim që nuk mund ta përballojnë.
Panorama Plus

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: