Liverpool ka gjetur zëvëndësuesin e Sadio Mane. The Reds kanë piketuar sulmuesin e Benficas, Darëin Nunez, pasi cilësitë e tij përshtaten shumë me atë që kërkon trajneri Jurgen Klopp.Sipas asaj që shkruan Daily Mail, klubi anglez është e gatshme të ofrojë 100 milionë euro për shërbimet e tij.

 

Iii

Uruguajani 22 vjeçar luajti 28 ndeshje në Portugali këtë sezon, ku shënoi 26 gola dhe dhuroi 4 assiste. Ky ishte sezoni i dytë me Benfican, ndërsa më parë Nunez ka luajtur edhe për Almeria dhe Penarol.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb