Nga :ENEIDA CAKERRI

10 patate mesatare
Djathë kaçkavall
Sallam me feta
Piper i kuq
Hudhër pluhur
Kripë
Rozmarinë
Vaj ulliri

Patate me gjithë lëkurë i shplajmë dhe i vendosim në zierje për 15 minuta. Më pas i presim në feta por jo deri në fund. U shtojmë erëzat dhe kripën dhe vendosim një feta djathë, një fetë sallam. I vendosim në tavë, shtojmë vaj ulliri dhe rozamarinë dhe i pjekim për 30 min në 220 gradë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: