Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rastin e 245 vjetorit të pvarësisë.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se në këtë ditë të shënuar për kombin mik amerikan, kujtojmë Ditën e Pavarësisë dhe heronjtë që e mundësuan atë.

“🇺🇸Gezuar 4 korrikun Shtetet e Bashkuara të Amerikës! Në këtë ditë të shënuar për kombin mik amerikan, kujtojmë Ditën e Pavarësisë dhe heronjtë që e mundësuan atë”, shkruan Balla.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb