Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PD e LSI për qarkun Berat si të pabazuar në prova dhe në ligj.

Kolegji Zgjedhor shqyrtoi ankimimet për Beratin nga PD e LSI, të cilat ankimuan vendimin e KAS. LSI pretendon se nëse hapen gjithë kutitë e Beratit marrin 1 mandat dhe ankimoi vendimin për të miratuar rezultatin zgjedhor të 25 prillit të dalë nga rinumërimi i 114 kutive të votimit, si dhe rrëzimin e kërkesës së kësaj force politike për të shpallur të pavlefshëm rezultatin në këtë qark.

LSI vijon të theksojë se zgjedhjet në Qarkun e Beratit janë vjedhur, ndaj dhe sipas kësaj force politike duhen shpallur të pavlefshme.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb