Kapet në det të hapur anija nga Libia që furnizoi me 51 mijë litra naftë anijen e peshkimit në Durrës.

Burime nga policia bënë me dije për gazetaren Klodjana Haxhiaj se anija libiane u ndalua nga policia e Vlorës, ndërsa ajo po dërgohet drejt portit të Durrësit.

Hetimet po kryhen nga Antikrimi ekonomik në Durrës.

Kujtojmë se nafta kontrabandë u sekuestrua në hambarin e anijes shqiptare “Geni”, ndërkohë që ka nisur procedimi për kapitenin e saj dhe personat që ndodheshin në ekuipazh.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: