Partia Demokratike ka ndarë një tjetër mesazh nga një aktivist i saj gjatë takimit të sotëm të kryedemokratit Lulzim Basha në Fier. Besnik Manushi gjatë fjalës së tij u shpreh se sot demokratët po zgjedhin rrugën e vështirë, atë të vërtetën, të vlerave, të integritetit.

“Këto kohë gati duken si herezi të thuash të vërtetën. Gjithëkush që thotë të vërtetën konsiderohet në krahun e gabuar, por po ju them të gjithëve se unë nuk mund të jem në krahun e gabuar sepse jam në krahun e institucionit dhe jo në krah të një emri. Ne po zgjedhim njësoj si ju zoti Basha, rrugën e vështirë, atë të vërtetën, të vlerave, të integritetit”- u shpreh ai.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: