KOSOVË

PDK ka bojkotuar mbledhjen në Kryesinë e Kuvendit të mbajtur nga Vjosa Osmani, me pretendimin se kryeparlamentarja duhet të rikthejë në vendin e vet foton e Presidentit Hashim Thaçi.

Osmani bëri ndryshimin e parë në zyrën e kryeparlamentarit duke hequr foton e Presidentit aktual dhe duke vendosur foton e Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugovës.

Presidenca e Kosovës dhe PDK reaguan duke thënë se heqja e fotos së Presidentit përbën shkelje të ligjit kurse Osmani tha se nuk e kishte hequr por e kishte zhvendosur në një vend tjetër brenda ligjit.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb