Sipas CNN, administrata Biden pritet të njoftojë këtë javë se asnjë ekzekutiv amerikan nuk do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit në 2022, duke zbatuar kështu një bojkot diplomatik të Lojërave.

Masa do të bëjë të mundur dërgimin e një mesazhi në Kinë për të drejtat e njeriut në skenën botërore, pa penguar pjesëmarrjen e atletëve amerikanë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb