“Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të mbrojnë çdo pëllëmbë të territorit të NATO-s nëse është e nevojshme”, kështu ka deklaruar zëdhënësi i Pentagonit John Kirby .

Ai gjithashtu ka përsëritur faktin se janë treguar të qartë ndaj Rusisë, se territori i NATO-s do të mbrohet jo vetëm nga SHBA, por nga të gjithë aleatët.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb