Pas ndeshjes kundër Shefildit, që u fitua falë golit të Agueros, vetë argjentinasi e cilësoi trajnerin Pep Guardiola si të aftë dhe të çmendur, etiketim që i ka pëlqyer edhe teknikut spanjoll, që në konferencë deklaroi:

“Nuk ka ndodhur asnjë incident, bëra një ndërrim me qëllimin për të shpejtuar lojën dhe për të synuar hapësirat. Folëm për faktin se kishim hapësira për të sulmuar, por shokët e ekipit nuk po i gjenin. Ndonjëherë më pëlqen të jem një trajner i çmendur. E adhuroj”!

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: