Policia e New Jork do të ketë për herë të parë si drejtuese një femër. Afro-amerikania Keechant Seëell do të drejtojë departamentin më të madh të policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo u zgjodh nga kryebashkiaku i zgjedhur Eric Adams, i cili ka pasur një të kaluar në polici.

Njoftimin e bën me dije CNN, ndërsa njoftimi zyrtar pritet të jepet sot.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: