Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi iu ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës që është thirrur nesër nga opozita.

Teksa renditi disa prej arsyeve se pse shqiptarët duhet të jenë në protestë, ai shtoi se bashkë duhet të bëhen për një vend që iu përket të rinjve.

REAGIMI I BLUSHIT
Në mbrojtje të Atdheut!
Në mbrojtje të familjes shqiptare!
Në mbrojtje të ekonomisë së lirë pa monopole!
Në mbrojtje të të drejtave kushtetuese!
Për Lirinë kundër Rilindjes së varfërisë!
Për Lirinë kundër taksave të larta!
Për Lirinë kundër çmimeve të larta!
Për Lirinë kundër shpopullimit!
Nesër, ora 16.00, bashkohu edhe ti në protestë për një Shqipëri që u përket të rinjve! ✌️🇦🇱

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb