Dy oficerë policie në Spanjë kanë bërë një gjest human që duhet vlerësuar. Ata janë hedhur në të ftohtë në një rezervuar, për të shpëtuar një qen të bllokuar, që rrezikonte të mbytej.

Efektivet shihet në pamjet e publikuara nga Reuters, duke pastruar rrugën e akullt, e duke shpëtuar kafshën. Ky moment ka marrë vlerësime të shumta në rrjete sociale, e të gjithë kanë përshëndetur veprimin dy policëve. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: