Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar sot propozimin e opozitës për kandidaturën e Mateo Spahos, për anëtar të këshillit mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë.

Për këtë Sekretari I Grupit Parlamentar të PD, Arbi Agalliu ka bërë me dije se PD nuk do të marrë pjesë ne votimin e dy kandidaturave të PS. Po pavarësisht këtij udhëzimi deputetë të opozitës nuk I janë ‘bindur’ duke marrë pjesë në votim.

Gazetari Osman Stafa bën me dije se nga deputetet e PD moren pjese ne votim, pavaresisht udhezimit per te mos votuar per shkak te perjashtimit te kandidatit te mbeshtetur nga opozita:

 1. Tritan Shehu
 2. Luan Baçi
 3. Agron Shehaj
 4. Isuf Çelaj
 5. Albana Vokshi
 6. Elda Hoti
 7. Bujar Leskaj

Aleatet:

 1. Agron Duka
 2. Dashamir Shehi
 3. Fatmir Mediu
 4. Vangjel Dule
 5. Mesila Doda
 6. Nusret Avdiu

Moren pjese dhe deputetet e LSI:

Monika Kryemadhi

Petrit Vasili

Erisa Xhixho

Mbeten per t’u verifikuar Agron Çela dbe Shperim Idrizi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: