Kreu i PD në Fier, Luan Baçi i është përgjigjur Edi Ramës lidhur me shpërndarjen e ndihmave ku kryeministri pretendon se po përdoren romët për të inskenuar këtë ngjarje.

Baçi sqaron se është video dërguar në adresë të tij nga banorë që nuk i njeh dhe madje ka dhe prononcim të kryetarit të fshatit rom që vetë e ka zgjedhur Rama, PS apo Bashkia.

Po ashtu Baçi thotë se ky nuk është rasti i parë por i dyti pas atij të Levanit dhe akuzon Ramën se do të mohojë dhe politizojë çdo gjë.

 

STATUSI I LUAN BAÇIT

Ne pergjigje te KM, per reagimin e tij, mbi prononcimin tim dhe videon e publikuar, para disa momenteve, ne TV NEëS 24, per skandalin e perseritur ne bashkine Fier, ne shume zona.

I turpshem, çnjerezor, eshte reagimi juaj z. KM, pasi nuk jeni ne gjendje, te kontrolloni situaten dhe mundoheni te mohoni dhe politizoni çdo gje.

Video eshte orgjinale e derguar nga banore qe une nuk i njoh, dhe per kete keni edhe nje prononcim te kryetarit te fshatit rom, ku e verteton katerciperisht kete gje, kryetar qe vete e keni zgjedhur.

Une nuk mund te sajoj, dhe as te organizoj, ngjarje te tilla, me qindra qytetare qe te, ankohen dhe reagojne masivisht, jo vetem njehere, kujtojme ketu edhe skandalin me te njejta permasa te Nj V Levan Fier, para dy ditesh, per padrejtesite qe i shikojne me syte e tyre dhe i ndjejne ne shpinen e tyre.

Ky reagim i juaji nuk eshte reagim prej KM.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb