Në mbarë botën, mbi një milion përdorues të sistemit Android janë prekur nga një sulm i prekjes së sigurisë globale.

Ky virus, i cili po sulmon platformën më të madhe mobile në botë, sistemin operativ Android, mbetet ende i hapur duke rritur numrin e celularëve të prekur.

Ideatorët e këtij sulmi kanë si qëllim hakerimin e fotografive e dokumenteve të ruajtura në telefon, gjithashtu dhe qasjen në e-mail-et e përdoruesve.

(i.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: