Që prej 3 ditësh një sipërfaqe pylli në Bulqizë është përfshirë nga flakët, ndërsa rrezikohen disa banesa. Mësohet se zjarri ka rënë në Vlashaj, ndërsa flakët me përmasa të mëdha kanë shkrumbuar sipërfaqe të mëdha me pisha.

Gazetari Enver Doçi raporton për ‘BalkanWeb’ se terreni i vështirë bën të pamundur shuarjen e zjarrit.


Raportohet se në fshatin Vlashaj deri më tani janë djegur 10 hektarë me sipërfaqe të pyllëzuar, ndërsa një tjetër vatër zjarri është aktive në njësinë e Shupenzës.


 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: