Zjarr në një kuzhinë në fshatin Buqizë në afërsi të Linit. Zjarri ka rënë në një ambient të veçuar të banesës, që përdorej për të gatuar.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanËeb se nga zjarri nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale. Ndërkohë, dyshohet se zjarri ka ndodhur për shkaqe aksidentale.

Aktualisht zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje dhe po bën të mundur shuarjen e zjarrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: