Një ndërtesë 20-katëshe është përfshirë nga zjarri në jugperëndim të Londrës, duke lënë të lënduar një grua dhe djalin e saj.

Mediat shkruajnë se re persona janë larguar me shpejtësi nga ndërtesa pasi kanë konstatuar flakët, ndërsa 50 të tjerë, janë larguar pak para se të mbërrinin ekipet e zjarrfikësve.

Siç raporton Independent, në vendin e ngjarjes u dërguan 70 zjarrfikës të cilët neutralizuan flakët.

Arsyet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërsa policia dhe grupi hetimor po mbledhin të dhënat për të zbardhur dinamikën e kësaj ngjarjeje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb