Një banesë në Krujë është përfshirë nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:45, në fshatin Sukth-Vendas, dhe si pasojë e flakëve banesa është djegur pjesërisht.

Ndërtesa ka qenë në pronësi të shtetases me Prena Molla, ndërsa raportohet se nuk ka dëme në njerëz. Ndërkohë dyshimet paraprake evidentojën se shkak i zjarrit mund të ketë qenë një luhatjet e energjisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: