Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në lagjen Partizani të qytetit të Vlorës. Gazetari Enrik Mehmetaj raporton për BalkanWeb se automjeti është djegur në pjesën e përparme dhe kanë qenë banorët ata të cilët kanë ndërhyrë për shuarjen e flakëve.

Forcat policore janë tashmë në vendngjarje, ndërsa zjarrfikëset nuk kanë mbërritur ende për shkak terrenit.

Dyshimet paraprake janë se zjarri është shkaktuar nga një zjarrvënie të qëllimshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: