Zjarri ka përfshirë një prej lokaleve në qendër të pazarit të vjetër të Korçës paraditen e sotme.

Për lokalizimin e flakëve është kërkuar ndërhyrja e menjëhershme e zjarrfikëses, e cila ka mbërritur në vendngjarje ku ka bërë dhe shuarjen e flakëve, të cilat ishin ndezur në kuzhinën e lokalit.

Mësohet se flakët kanë nisur për shkaqe aksidentale. Fatmirësisht si pasojë e tyre nuk ka pasur dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë në zonë është krijuar paksa panik për shkak se e diela ka një numër të lartë të vizitoreve në këtë zonë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: