Një zjarr ka rënë paraditen e sotme në zonën mes fshatrave Lefterohor e Kakodhiq në Delvinë, ku është djegur një sipërfaqja e madhe me ullinj dhe shkurre.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për ‘BalkanWeb’ se zjarrfikësja është aktualisht në vendin e ngjarjes, ndërsa po përpiqet që të bëjë të mundur izolimin e tij.

  • foto galeri
  • foto galeri

Nga zjarri nuk ka të lënduar, por raportohet se janë djegur ullinj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb