Një zonë pyjore, në Strava Loutraki në Greqi është përfshirë nga flakët.

Forca të shumta zjarrfikëse janë mobilizuar për të vënë në kontroll flakët.

Sipas autoriteteve deri më tani zjarri nuk përbën rrezik për banesat. Rreth 45 zjarrfikëse , 15 automjete, dy avionë dhe një helikopter po punojnë për shuarjen e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb