Një vatër zjarri është ndezur ditën e sotme në Vlorë. Mësohet se flakë ka marrë kodra në Kuzum Baba dhe për shkak të flakëve rrezikohen dhe disa banesa.

Dyshohet se zjarri në këtë kodër është i qëllimshëm, ndërkohë që në vendngjarje kanë shkuar automjetet zjarrfikëse.

Gazetari Enrik Mehemti raporton për ‘BalkanWeb’ se zjarrfikësit janë duke punuar për shuarjen e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: