Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari në përfundim të mbledhjes njoftoi se LSI-ja do të jetë nesër në protestën e orës 16:30, ndërsa kërkoi mbështetjen e të gjithë simpatizantëve. Ai po ashtu i bëri thirrje policisë të mos krijojë incidente.

“Kryesia e Levizjes Socialiste per Integrim vendosi qe te mbeshtese plotesisht tubimin e thirrur neser nga Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit ne oren 16:30 ne Bulevardin Deshmoret e Kombit perballe Ministrise se Brendshme
Kryesia vendosi, te mbeshtes ne menyre te vazhdueshme te gjitha aktivitetet publike te aleances per Mbrojtjen e Teatrit.
Ndaj ju bejme thirrje te gjithe strukturave te LSI, te gjithe simpatizanteve, mbeshtetesve dhe miqve te saj per te marre pjese masivisht ne kete tubim.
I bejme thirrje Policise se Shtetit te mos ndaloje dhe te krijoje incidente pjesemarresve ne tubim.
I bejme thirrje te gjithe qytetareve, vecanerisht te Tiranes qe te marrin pjese masivisht per ti treguar Edi Rames dhe klikes se tij mafioze qe eshte populli Zot I fateve te veta”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: