Me tym të zi ka përfunduar edhe raundi i katërt i votimit për zgjedhjen e presidentit të Italisë. Deri më sot, kuorumi kishte rënë në 505 vota. Emri i Sergio Mattarellas, që kërkon një tjetër mandat, është i votuari me 166 vota, Nino Di Matteo, 56 dhe Luigi Manconi 8, mban ende tabelën.

Pati 441 abstenime, ndërsa votat e bardha ranë në 261. Pra kaosi ende mbretëron mes partive, pa një emër mbi të cilin mund të konvergojnë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb