Ka përfunduar procesi i numërimit në bashkinë Berat dhe në rang qarku, ku kanë dalë edhe rezultatet për secilin kandidat.

Gazetarja Eneida Petova ka siguruar për ‘BalkanWeb’ rezultatet për KZAZ nr.65 në Berat. Siç shihet nga rezultatet, më i votuari nga PS është Blendi Klosi me 3312 dhe pas tij renditet Hatixhe Konomi, me 2742 vota.

Ndërkohë, nga PD-ja, kandidati më i votuar është Tomorr Alizoti, me 1715, i ndjekur nga Kasëm Mahmutaj, me1695 vota.

REZULTATET PËR PS NË BASHKINË BERAT
1.Hatixhe Konomi 2742
2.Bardhyl Kollçaku 459
3.Fadil Nasufi 1832
4.Nasip Naço 1051
5.Blendi Klosi 3312
6.Sara Satka 181
7.Jurgen Pushi 152
8.Klajdi Qama 114
9.Rabushe Hoxha 58

REZULTATET PËR PD NË BASHKINË BERAT
1.Tomorr Alizoti 1715
2.Kasëm Mahmutaj 1695
3.Afërdita Pushi Gjini 521
4.Bujar Hoxhaj 277
5.Pëllumb Nako 96
6.Alketa Mukavelati 231
7.Ardit Bënja 136
8.Denis Sahatçiu 177
9.Ermira Arizi Bullari 173

REZULTATET PËR LSI NË BASHKINË BERAT
1.Ardit Çela 411
2.Blenard Nonaj 207
3.Esmeralda Qirko 255
4.Petrit Sinaj 377
5.Ilir Oboni 26
6.Aurela Kalivaçi 25
7.Lefter Maliqi 30
8.Esmeralda Hoxha 14
9.Shkëlqim Tafa 12

REZULTATET E QARKUT BERATIT
PS

1.Hatixhe Konomi 5622
2.Bardhyl Kollçaku 6370
3.Fadil Nasufi 4375
4.Nasip Naço 4667
5.Blendi Klosi 12339
6.Sara Satka 841
7.Jurgen Pushi 271
8.Klajdi Qama 673
9.Rabushe Hoxha 550

PD
1.Tomorr Alizoti 5054
2.Kasëm Mahmutaj 4267
3.Afërdita Pushi Gjini 1212
4.Bujar Hoxhaj 3560
5.Pëllumb Nako 295
6.Alketa Mukavelati 608
7.Ardit Bënja 2272
8.Denis Sahatçiu 332
9.Ermira Arizi Bullari 853

LSI
1.Ardit Çela 1518
2.Blenard Nonaj 2478
3.Esmeralda Qirko 486
4.Petrit Sinaj 996
5.Ilir Oboni 564
6.Aurela Kalivaçi 249
7.Lefter Maliqi 637
8.Esmeralda Hoxha 369
9.Shkëlqim Tafa 156

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb