KOSOVA

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka marrë përgjigje negative për të hyrë në Kosovë.

Ai ka kërkuar nga institucionet e Prishtinës që të hyjë në vend për të zhvilluar takime sot dhe nesër me popullin serb të Kosovës.

Beogradi zyrtar akuzon Prishtinën për imponim të një politikea antiserbe me ndalesa dhe barrier, duke shfrytëzuar madje edhe situatën me pandëminë.

Nuk është hera e parë që një zyrtari të lartë serb i ndalohet hyrja në Kosovë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb