Analisti Skënder Minxhozi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për përgjimet e antimafies italiane, deklaroi se në Shqipëri ngrihen çështje edhe për kredo politike.

Minxhozi u shpreh se duhet që të funksionojë drejtësia e re.

“Në Shqipëri bëhen akuza politike. Në shtete si Italia, SHBA etj ka më shumë drejtësi. Prsh 21 janari, megjithëse ne e dimë se kush janë, do jenë në listë për të qenë zyrtar të lartë në vend.

Vërtetë ne dimë shumë gjëra. Duhet të funksionojë drejtësia e re. Ngjarjet në Shqipëri janë edhe hedhje balte”, deklaroi Minxhozi.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb