Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elizabeta Imeraj ka mohuar të ketë përgjuar përfaqësuesin e ONM Hans Kijlstra, sikurse u akuzua nga kolegu i tij Theo Jacobs, gjatë procesit të vetingut ndaj saj.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion” Imeraj tha se është e gatshme të hetohet mbi gjithçka, bazuar në prova dhe fakte konkrete.

“Nëse pretendohet një përgjim i realizur dhe i adresohet një personi të tillë që ka detyrën e drejtuesit të prokurorisë: Nëse është bërë në bazë të veprimtarisë profesionale quhet shpërdorim detyre dhe nëse është bërë në kuadër të veprimtarisë private quhet cënim i privatësisë. Jam gati të hetohem mbi çdo gjë, bazuar në fakte e prova konkrete, por jo mbi letra të sajuara”, u shpreh Imeraj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb