ITALI

270 raste të reja me koronavirus në Itali ditën e sotme, sa 1/2 e ditës së djeshme. Kjo shënon një rënie të ndjeshme teksa përsëri gjysma e rasteve mbeten në Lombardi, 142 kurse viktimat ishin 72 në 24 orëshin e fundit.

Italia ndërkohë po shkon drejt rihapjes teksa luftë ndaj COVID-19 vijon me protokolle sigurie. Deri tani, në qershor numri i viktimave në ditë vijon të jetë nën 100.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb