Malajzia ka ndaluar festimet masive për natën e Vitit të Ri. Autoritetet kanë njoftuar se tashmë në tubimet private janë të domosdoshme testet negative të COVID.

Përhapja e shpejtë e Omicron ka shqetësuar ekspertët, ndërsa bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm edhe pse aktualisht mutacioni i ri në krahasim me variantin Delta ka forma më të lehta.

Ndërkohë mediat lokale raportuan ditën e djeshme 2, 897 raste të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb