Pritet vetëm zyrtarizimi, por Ivan Perisic mund të quhet që tani lojtari më i ri i Bayern Munich. Futbollisti kroat ndodhet në Mynih, ku mesditën e së hënës kaloi edhe testët mjekësore, ndërsa të mërkurën do të bashkohet në stërvitje me skuadrën bavareze.

Perisic Bild Kwac U34016196560335dg 528x329@gazzetta Web 528x329
Perisic Bild Kwac U34016196560335dg 528×329@gazzetta Web 528×329

Kampionët gjermanë do të prezantojnë të martën Perisic, që transferohet nga Inter në formë huazimi, me të drejtë blerje në fund të sezonit. Si fillim, Bayern do të paguajë 5 milion euro, ndërsa vlera e kartonit të futbollistit është përcaktuar në 20 milion euro.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: