Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula shprehu indinjatën e tij në lidhje me largimin e 11 deputetëve demokratë nga grupi parlamentar i PD.

Sipas tij, ky veprim nuk tregon gjë tjetër veçse inferioritet dhe dështim të pseudo-aksionit të opozitës në terren.

Sula argumentoi se kjo e bën opozitën të duket e zvogëluar, ndërsa dëshmon hakmarrje dhe dëshirën për të përjashtuar deputetë.

Postimi i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb