Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një koment pozitiv për Sali Berishën dhe nismën e tij për rikthim në PD.
Meta thotë se doktor Berisha sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet.

Gjithsesi Meta është distancuar nga vendimi i Bashës për Berishën duke theksuar se nuk është detyra e tij si President të merret me këto çështjet dhe as dëshrion.

”Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime, sigurisht që Berisha nuk mund të rri të them, doktori është si vera, sa më i vjetër aq dhe më tërheqës e demokrat bëhet. ”- tha Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb