Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Kuvend ka reaguar ashpër lidhur me përjashtimin e Partisë së Lirisë nga Këshilli i Integrimit.

Kryemadhi tha se në ligji thuhet se të partitë duhet të përfaqësohen në Këshill.

“Parti e Lirisë është përjashtuar nga Këshilli i integrimit. Ose keqdashje nga Kuvendi ose injorancë e stafit. Uroj që të ketë qenë një lajthitje momentale , ndaj përfaqësuesit të PL në këtë Këshilli Kombëtar të Integrimit Europian. Unë kam paraqitur një iniciativë dhe në nuk i tërhiqemi kësaj iniciative”, tha Kryemadhi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: