Rusia ka paralajmëruar se do të dëbojë një numër diplomatësh amerikanë, si kundërpërgjigje ndaj SHBA e cila bëri me dije se stafi rus do të dëbohet nga misioni i përhershëm i OKB-së.

Agjencia e lajmeve Interfax tha gjithashtu se ministria e jashtme ruse kishte njoftuar Shteteve të Bashkuara se çdo veprim armiqësor kundër Rusisë do të provokonte një përgjigje vendimtare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: