Shkodra është përfshirë nga flakët ndërkohë që tre vatra aktive zjarri janë lokalizuar në fshatin Bardhaj, në Bërdicë dhe një tjetër në Velipojë.

Në fshatin Bardhaj, është lokalizuar një një vatër masive zjarri, e cila po përhapet me shpejtësi.

Në Bërdicë një banesë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që rrezikohen disa banesa në lagjen Masmalaj.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për BalkanWeb se është shfaqur edhe një vatër tjetër në Velipojë, pranë rezervatit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb