Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se përmbytjet në vend kanë bërë që nxënësit të rikthehen në shkolla në kushte skandaloze.

Kërpaçi thekson se arsimi është shkatërruar, duke shtuar se të rinjtë janë lënë në harresë nga ana e Rilindjes.

Postimi i ish-deputetes së LSI-së Floida Kërpaçi:

Janar 2021. Ja si u rikthyen në shkollë nxënësit sot!

Arsimi i shkatërruar dhe të rinjtë të lënë në harresë nga rilindja! Nevojë emergjente për ndryshim! #25prill🇦🇱 #tirana #Shqipëri

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb