Situata ka agravuar në fashtin Kutal në Përmet, zjarri po përhapet me shpejtësi, ndërkoh që zjarrfikëse nga qarku dhe forca të ushtrisë janë nisur me urgjencë. Prej disa orësh, vazhdojnë të digjën pemë e kullota, ku shifra ka arritur në disa hektarë.

Punonjësit e bashkisë, janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme për vënien nën kontroll të flakëve, por situata duket se ka dalë jashtë kontrollit dhe disa banesa rrezikohen nga flakët.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb